اجرای سقف وافل لانه زنبوری پروژه­ی سپاشهر واقع در وردآورد توسط تیم فنی و اجرایی ساهک – تعداد طبقات 27 طبقه – متراژ پروژه حدود 40000 مترمربع

این پروژه در حال حاضر در دست اجرا است و هم اکنون سقف سوم آن در مرحله بتن ریزی می باشد. طراحی اولیه پروژه با سیستم تیر دال بوده و کارفرما پس از آشنایی با شرکت ساهک و طی جلسات تشکیل شده تمایل به جایگزینی سیستم ساهک با سیستم خود را داشته اند که از مزایای این سیستم بهره مند شوند.

ابعاد قالب های استفاده شده در این پروژه 30 *80 *80 می باشد. از مهمترین ویژگی قالب های وافل لانه ­زنبوری ساهَک امکان اجرای تاسیسات از جمله لوله های آتشنشانی به قطر 4 اینچ در جداره­ ی سقف می باشد که این مهم باعث می شود هزینه های ناشی از شاسی کشی تاسیسات در زیر سقف و هزینه های ناشی از کف سازی در طبقات از هزینه های ساختمان حذف شده و لوله های تاسیسات و غیره در بستری امن در زیر سقف اجرا شوند تا در طول عمر بهره برداری از بنا نیز دسترسی آسان به لوله ها و تعمیرات احتمالی آنها به سهولت امکان داشته باشد.

از دیگر مزایای قالب های وافل لانه زنبوری ساهَک می توان به کاهش 19 تا 24 درصدی حجم بتن مصرفی اشاره کرد که این کاهش حجم بتن باعث شده وزن سازه حدود 70 تا 80 کیلوگرم نسبت به وافل های مشابه کمتر شده و حجم میلگرد مصرفی تا 10درصد کاهش داشته باشد.

در این راستا شرکت سازه های ایمن لانه ­زنبوری با پشتوانه­ ی تیم فنی و اجرایی خود همواره در جهت کیفیت مطلوب قدم برداشته و ارائه محصولات استاندارد جزء اهداف مستمر شرکت می­باشد.

پروژه ها

#ساهک#ساهک_وافل#وافل_لانه_زنبوریوافل

3 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *